انواع نایلون شرینک

محافظ و پلاستیکی که سراسر کالا را در بر می گیرد نایلون شرینک یا فیلم شرینک نامیده می شود. مقداری از این لایه روی کالا قرار داده می شود و بعد از عبور از تونل حرارتی شیرینگ پک مقداری جمع و منقبض شده و پوششی ایجاد می نماید.

نایلون شرینک یا فیلم شرینک معمولا پوشش های پلاستیکی شفافی هستند که در دستگاه شرینک پک به منظور بسته بندی و پوشش مورد استفاده قرار می گیرد. برشی از این لایه های شفاف با توجه به میزان اندازه کالایی که قرار است شرینک شود دور محصول قرار داده می شود. بعد از عبور دادن کالا از تونل حرارتی دستگاه شرینک پک و خنک کاری آن در قسمت انتهایی تونل، این برش ها منقبض شده و به صورت غلافی محصول را در خود جای می دهد.

انواع فیلم شرینک

رول هایی که برای آغاز حرارت دهی انتخاب می شوند عموما در سه مدل فیلمی ، تیوبی و پاکتی هستند. انتخاب اندازه فیلم برای شرینگ محصول تابع موارد متعددی است که جنس نایلون شرینک و مقدار حرارت کوره شرینک پک و زمان عبوری محصول از کوره از موارد تاثیر گذار در این امر هستند که کاربر دستگاه طبق قواعدی آن را عملیاتی می کند.

جنس نایلون شرینک

نایلون شرینک از مشتقات پلی اتیلن مثل LDPEL تولید می شود و ضخامتی تا 50 میکرون دارند.
هنگامی که حرارت به این مواد تابیده می شود خواصیت جمع شدگی و پوششی پیدا می کنند و در همان حالت می مانند. همانطور که پیش تر گفته شد این حرارت می تواند با عبور از یک تونل گرمایشی دستگاه شرینک پک باشد و یا با مشعل به صورت دستی وارد شود.

معروف ترین ماده ای که از آن فیلم های شرینک تولید می شود پلی اولفین (Polyolefin) نام دارد که از نظر شفافیت، استحکام و انقباض مناسب است. سایر موادی که رول های شرینک از آن ها ساخته می شود PVC و Polyethylene و Polypropylene هستند. برخی از این مواد مناسب صنعت هستند و برخی دیگر برای مواد خوراکی و دارویی. این رول ها بسته به کاربرد می تواند یک یا چند لایه نیز تولید شوند و درجه شفافیت متفاوتی داشته باشند.

طول فیلم ها می تواند تا 1000 متر باشد. البته برای موارد استفاده در شرینک دستی طول رول ها به مراتب کمتر است.

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x