نمونه محصول دستگاه پرکن مایعات تری بلوک - گروه صنعتی آرت پک

خط تولید آب معدنی و آشامیدنی

خط تولید آبمعدنی و آشامیدنی

گروه صنعتی و بازرگانی آرت پک یکی از مجموعه های فعال سازنده و وارد کننده ماشین آلات و دستگاه های مورد نیاز خط تولید آب معدنی و آب آشامیدنی است.

تاکنون گروه صنعتی آرت پک مفتخر به راه اندازی و تجهیز چندین خط تولید در داخل و خارج از کشور شده است.

این مجموعه توانایی راه اندازی انواع خطوط تولید آب معدنی و آشامیدنی از مرحله تحصیل، تصفیه و ساخت بطری پت تا بسته بندی نهایی بصورت نیمه اتوماتیک و یا کاملا اتوماتیک را دارا می باشد.

همچنین امکان تامین دستگاهای خارجی مورد نظر تمام اتوماتیک و جدیدترین دستگاهای به روز دنیا با ظرفیت های گوناگون نیز میسر می باشد.

همچنین امکان ساخت و واردات دستگاه های مورد نیاز جهت ساخت بطری های کوچک نیم لیتری، بطری های بزرگ 1.5 لیتری و گالن های 10 لیتری نیز میسر می باشد.


فرآیند خط تولید آب معدنی و آشامیدنی

پس از مشخص نمودن منبع اصلی تامین آب، فرآیند تولید آب معدنی و یا آب آشامیدنی شامل دو گروه ماشین آلات به شرح ذیل می باشد.

۱- ماشین آلات فرآوری و نگهداری

  • دستگاه های تصفیه آب

سیستم های فیلتراسیون متفاوتی جهت حذف املاح ناخواسته و تنظیم عناصر مورد نیاز آب وجود دارد، و معمولاً پس از انجام آزمایشات لازم بروی آب مورد استفاده این دستگاه انتخاب و ساخته می شود.

  • مخازن ذخیره

مخازن ذخیره خط تولید آب معدنی در ظرفیت های مختلف و از جنس تمام استیل ساخته می شود.

۲- ماشین آلات بسته بندی

  • دستگاه های بادکن

ماشین آلات ساخت بطری یا اصطلاحاً بادکن بطری یا پت در دو مدل تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ارائه می شوند، و با توجه به نوع قالبی که در درون دستگاه تعبیه می شود قابلیت ساخت انواع بطری بزرگ و کوچک در اشکال مختلف را دارد.

  • دستگاه های شستشو

به منظور شستشوی بطری قبل از پر کردن با توجه به ظرفیت مورد نیاز خط تولید دو مدل بطری شوی نیمه اتوماتیک که عملکردی مستقل دارد و بطری شوی اتوماتیک که متصل به دستگاه پرکن می باشد ارائه می شود.

  • دستگاه های پر کن

دستگاه های پرکن در دو مدل منو بلوک و تری بلوک ارائه می شود این دستگاه ها مجهز به سیستم CIP جهت شستشو و ضد عفونی مسیر انتقال مایع درون دستگاه می باشند

  • دستگاه های لیبل زن

برای پوشش لیبل روی بطری با توجه به لیبل های مورد استفاده که معمولاً به دو دسته کلی حرارتی و پشت چسب دار تقسیم بندی می شوند دو مدل دستگاه لیبل شرینک و دستگاه لیبل چسبان مورد استفاده می باشد

  • دستگاه های تاریخ زن

به طور معمول جهت درج تاریخ و مشخصات تولید بروی بطری آب معدنی تنها دستگاه جت پرینتر پیشنهاد می شود

  • دستگاه های شرینک پک

جهت شرینک کردن بطری دو مدل دستگاه شرینک شوتردار و شرینک اتوماتیک مجهز به ردیف کن بطری ارائه می شود، و جهت بسته بندی 6 عدد و 9 عدد و 12 عدد و 24 عددی بطری ها مناسب می باشند

  • نوارهای نقاله

نوارهای نقاله (زمینی و هوایی) نقش بسیار مهمی در اتوماسیون و روند انتقال بطری در طول مسیر خط تولید دارند، بهتر است جهت افزایش راندمان تولید و کاهش خطاهای نیروی انسانی بعد از تایید نهایی سالن مورد استفاده و جانمایی دستگاه نوار های مورد نیاز ساخته شوند


خط تولید آبمعدنی و آشامیدنی
5 21 رای ها
توضیحات مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
1 نظر
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
اسد اله حیدری
9 ماه ها قبل

عالی بود